Budżet Obywatelski 2022

W bieżącym roku do rozdysponowania w ramach BO znów mamy większa kwotę niż poprzednio, aż 7,6 mln zł na zadania ogólnomiejskie, a na zadania o charakterze dzielnicowym na terenie Dzielnicy XIII Podgórze mamy jedną z najwyższych kwot pośród wszystkich krakowskich dzielnic - 2 255 001,86 mln zł. Ta kwota to w sporej częsci efekt wieloletniego zaangażowania mieszkańców w funkcjonowanie Budżetu Obywatelskiego.

Propozycje zadań można składać od 21 marca do 25 kwietnia. Propozycje zadań o charakterze ogólnomiejskim jak i dzielnicowym może składać każdy mieszkaniec Miasta. Należy pamiętać o liście poparcia – to obowiązkowy załącznik. Musi ona zostać podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców Krakowa (w przypadku projektów ogólnomiejskich) lub 15 mieszkańców dzielnicy, której projekt dotyczy (w przypadku projektów dzielnicowych).

8 sierpnia nastąpi publikacja listy projektów które zostaną zakwalifikowane do tegorocznego głosowania. Do 17 sierpnia wnioskodawcy projektów niezakwalifikowany będą mieli możliwość składania protestów.

15 września poznamy ostateczną listę projektów na które będziemy mogli oddawać głosy w tym roku.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 30 września do 14 października, a jego wyniki poznamy 7 listopada.

Dzielnica XIII Podgórze jak zwykle plasując się w czołówce zgłoszonych projektów dzielnicowych - złożyli ich Państwo aż 52. Liczymy na to, że również w głosowaniu Podgórze jak zawsze zadziwi wszystkie inne dzielnice.

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa znajdują się na stronie internetowej: www.budzet.krakow.pl.

Deklaracja dostępności


deklaracja