Budżet Obywatelski 2023

W bieżącym roku do rozdysponowania w ramach BO podobnie jak w zeszłym roku mamy 7,6 mln zł na zadania ogólnomiejskie, a na zadania o charakterze dzielnicowym na terenie Dzielnicy XIII Podgórze trzecią najwyższą kwotę pośród wszystkich krakowskich dzielnic - 2 155 866,00 zł. Jak wielokretnie podkreślamy ta kwota to w sporej częsci efekt wieloletniego zaangażowania mieszkańców w funkcjonowanie Budżetu Obywatelskiego.

Koszt realizacji jednego projektu ogólnomiejskiego nie może być niższy niż 25 000 zł oraz wyższy niż 1 520 000 zł.
Koszt realizacji jednego projektu dzielnicowego nie może być niższy niż 2 500 zł oraz wyższy niż 862 346 40 zł.

Propozycje zadań można składać od 1 lutego do 2 marca. Propozycje zadań o charakterze ogólnomiejskim jak i dzielnicowym może składać każdy mieszkaniec Miasta. Należy pamiętać o liście poparcia – to obowiązkowy załącznik. Musi ona zostać podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców Krakowa (w przypadku projektów ogólnomiejskich) lub 15 mieszkańców dzielnicy, której projekt dotyczy (w przypadku projektów dzielnicowych).
12 czerwca nastąpi publikacja listy projektów które zostaną zakwalifikowane do tegorocznego głosowania. Do 21 czerwca wnioskodawcy projektów niezakwalifikowany będą mieli możliwość składania protestów.
12 lipca poznamy ostateczną listę projektów na które będziemy mogli oddawać głosy w tym roku.
Głosowanie odbędzie się w dniach od 22 września do 6 października, a jego wyniki poznamy 30 października.

Liczymy, że jak co roku Dzielnica XIII będzie liderować w liczbie złożonych projektów, a także w liczbie oddanych głosów. Razem możemy więcej!
Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa znajdują się na stronie internetowej: www.budzet.krakow.pl.

Deklaracja dostępności


deklaracja