Budżet Obywatelski 2021

W bieżącym roku do rozdysponowania w ramach BO mamy 7 mln zł na zadania ogólnomiejskie, a na zadania o charakterze dzielnicowym na terenie Dzielnicy XIII Podgórze najwięcej z wszystkich krakowskich dzielnic - 2,3 mln zł. Ta kwota to w sporej częsci efekt wieloletniego zaangażowania mieszkańców w funkcjonowanie Budżetu Obywatelskiego.

 

Propozycje zadań można składać od 12 kwietnia do 14 maja. Propozycje zadań o charakterze ogólnomiejskim jak i dzielnicowym może składać każdy mieszkaniec Miasta. Należy pamiętać o liście poparcia – to obowiązkowy załącznik. Musi ona zostać podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców Krakowa (w przypadku projektów ogólnomiejskich) lub 15 mieszkańców dzielnicy, której projekt dotyczy (w przypadku projektów dzielnicowych).

 

6 sierpnia nastąpi publikacja listy projektów które zostaną zakwalifikowane do tegorocznego głosowania. Do 16 sierpnia wnioskodawcy projektów niezakwalifikowany będą mieli możliwość składania protestów.

 

15 września poznamy ostateczną listę projektów na które będziemy mogli oddawać głosy w tym roku.

 

Głosowanie odbędzie się w dniach 1-10 października, a jego wyniki poznamy 29 października.

 

Dzielnica XIII Podgórze już pokazała swój potencjał w tegorocznej edycji zostając liderem zgłoszonych projektów dzielnicowych - złożyli ich Państwo aż 65. Liczymy na to, że również w głosowaniu Podgórze jak zawsze zadziwi wszystkie inne dzielnice.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa znajdują się na stronie internetowej: www.budzet.krakow.pl.