Akcja odbioru odpadów zielonych

Przypominamy, że trwa akcja odbioru odpadów zielonych. W siedzibie Rady Dzielnicy XIII Podgórze dostępne są bezpłatne worki na odpady zielone (trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte zielone części roślin). Worki z odpadami zielonymi zostaną odebrane nieodpłatnie przez służby sprzątające.

Terminy odbioru odpadów zielonych w Dzielnicy XIII przypadają na czwartki:

  • 29 października
  • 5, 12, 19, 26 listopada
  • 3, 10 grudnia

Wypełnione odpadami zielonymi worki powinny być pozostawione bezpośrednio przed nieruchomością, na terenie ogólnodostępnym do godziny 7.00 rano. Prosimy pamiętać, że czas w którym odpady zielone mogą być przechowywane w workach nie może być zbyt długi, a także nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych. Warunek odbioru jest taki, że wszystkie odpady zielone muszą zmieścić się w worku. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów. Worki niekoniecznie muszą być oznaczone przez MPO – można stosować również własne – wszystkie zostaną odebrane. Gromadzenie odpadów zielonych powinno być dostosowane do harmonogramów odbioru tych odpadów.

Administratorzy osiedli, wspólnot i innych nieruchomości mogą uzgadniać terminy podstawienia kontenerów indywidualnie, dostosowując je do swoich planów dbania o przestrzeń zieloną. Każdy zarządca będzie mógł wyznaczyć dwa punkty, gdzie na czas załadunku staną kontenery.

Wszystkie zebrane odpady zielone zostaną przerobione na kompost, który będzie mógł być użyty w przydomowych ogródkach i na działkach w kolejnym roku. Kompost można kupić bezpośrednio w Centrum Ekologicznym Barycz przy ul. Krzemienieckiej 40.

Mieszkańcy mogą przysyłać uwagi, zgłaszać konieczność odbioru i nieterminowy odbiór: pod numerem telefonu 801 084 084 lub mailowo pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie internetowej MPO.