ogródek jordanowski w parku bednarskiego

Nowy ogródek jordanowski w zielonym sercu Podgórza

Od kilku dni podgórskie dzieciaki odwiedzające Park im. Wojciecha Bednarskiego mogą korzystać z nowego ogródka jordanowskiego. Ten bogato wyposażony ogród zabaw sfinansowany został ze środków Dzielnicy XIII Podgórze. Koszt inwestycji był niebagatelny - wyniósł niemal 300 000 zł.

Budowa ogródka jordanowskiego w Parku Bednarskiego nie była łatwą sprawą. Ze względu na fakt, że park jako zabytek podlega ochronie konserwatorskiej wszystkie inwestycje na jego terenie muszą uzyskać akceptację Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W przypadku ogródka jordanowskiego zgoda taka została wydana do czasu kompleksowej odnowy całego założenia parkowego. Jednym z warunków Konserwatora, było m.in. zastosowanie jako podłoża sztucznej trawy, która przypomina tę naturalną rosnącą w około. Dzięki temu zabiegowi ogródek bardzo udanie wkomponował się w park, uzyskał przyjazny wygląd i co bardzo ważne - bezpieczną nawierzchnię.

Dzieci do zabawy dostały bogaty i zróżnicowany zestaw urządzeń. W ogródku znajdują się m.in. ścianka wspinaczkowa w kształcie słonia, słupki sprawnościowe, różnorodne huśtawki, kiwaki i karuzele, lokomotywa z tunelem oraz inne mniejsze i większe zestawy zabawowe. Oczywiście nie zapomniano również o piaskownicy. Na terenie ogródka zamontowane zostały ławki i kosze na śmieci.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić naszych najmłodszych mieszkańców do radosnej zabawy.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 296 950 zł. Z tego 3 100 zł to koszt projektu poniesiony w roku 2013, pozostała kwota to koszt realizacji projektu w cyklu dwuletnim - 93 850 zł w roku 2014 i 200 000 zł w roku 2015.

Jacek Młynarz