estakada kolejowa w podgórzu

Utrudnienia w ruchu w rejonie Wielickiej, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich

W nocy z 10 na 11 listopada PKP rozpocznie w rejonie skrzyżowania ulic Wielicka – Powstańców Wielkopolskich – Powstańców Śląskich prace związane z budową łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki.

W uzgodnieniu z ZIKiT wykonawca prac (Budimex) dostosował harmonogram prac tak, by wykorzystać okres mniejszego ruchu. Niemniej wprowadzane zmiany są znaczące i są to dopiero pierwsze z planowanych przez PKP utrudnień. ZIKiT zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by uzgadniając zmiany w organizacji ruchu zminimalizować niedogodności dla krakowian.

Planowany przez PKP najbliższy etap budowy łącznicy wygląda następująco:

W dniu 11.11 dostępny będzie jeszcze wlot od ul. Powstańców Śląskich natomiast jego całkowite zamknięcie nastąpi w dniu następnym tj. 12.11. Prace będą trwały do soboty 14.11.2015 r., do godzin popołudniowych w związku z koniecznym odtworzeniem nawierzchni. Prace prowadzone będą w sposób ciągły (w dzień i w nocy) aby jak najszybciej udostępnić wlot od ul. Powstańców Śląskich.

Kolejna część przebudowy sieci wodociągowej na wysokości wylotu w ul. Powstańców Śląskich nastąpi w następny weekend 21.11 – 22.11.2015 r.