iluminacja estakady

Estakada bez tramwajów.... ale oświetlona

Już wkrótce nowa estakada Lipska – Wielicka będzie oświetlona. Niestety w związku z tym czekają nas utrudnienia komunikacyjne.  W dniach 12-14 grudnia w związku z prowadzonymi pracamu estakada będzie wyłączona z ruchu tramwajowego.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od 12 grudnia (sobota) od godz. 0:00 do 14 grudnia (poniedziałek) do godz. ok. 4:00 montowana będzie iluminacja świetlna na estakadzie tramwajowej Lipska - Wielicka. W tym czasie obiekt będzie zamknięty dla ruchu tramwajowego.

Komunikacja miejska w Krakowie będzie funkcjonować wg następującego porządku:

  • linia 9 z Nowego Bieżanowa do przystanku Kabel kursować będzie bez zmian, następnie ul. Wielicką, Starowiślną, Grzegórzecką i dalej po swojej stałej trasie do pętli Mistrzejowice;
  • linia 11 z Małego Płaszowa do przystanku Lipska kursować będzie bez zmian, następnie ul. Kuklińskiego, Grzegórzecką, Dietla, Starowiślna, Na Zjeździe i dalej po swojej stałej trasie do pętli Czerwone Maki;
  • linia 50 z Kurdwanowa do przystanku Kabel kursować będzie bez zmian, następnie ul. Wielicką, Starowiślną, Grzegórzecką i dalej po swojej stałej trasie do pętli Krowodrza Górka.

W zamian uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 711, kursująca na trasie: Mały Płaszów – Lipska, Kuklińskiego – Powstańców Wielkopolskich. Autobus linii 711 zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: Mały Płaszów, Rzebika, Lipska, Gromadzka, Kuklińskiego, Powstańców Wielkopolskich.

Bilety okresowe wykupione na linie 9, 11, 50 zachowują ważność we wszystkich pojazdach kursujących na trasach stałych i objazdowych tych linii oraz w autobusach linii 711 na całej trasie przejazdu. Dodatkowo, bilety okresowe wykupione na linie 9, 11, 50 zachowują ważność we wszystkich pojazdach na odcinku Mały Płaszów – Stoczniowców – Powstańców Wielkopolskich, w autobusach linii 127 na odcinku Łanowa – Powstańców Wielkopolskich oraz w autobusach linii 178 na odcinku Lipińskiego – Kuklińskiego.

Źródło: www.krakow.pl