My o Muzeum, muzeum o nas - spotkanie z podgórzanami

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz kolejny pragnie zaprosić mieszkańców Krakowa do rozmowy na temat powstającego Muzeum Podgórza. Szczególnie zapraszamy podgórzan oraz miłośników historii prawobrzeżnego Krakowa.

Podczas spotkania pracownicy Muzeum: 

  • podzielą się informacjami na temat postępów w pracach remontowych budynku dawnego zajazdu pod św. Benedyktem przy ul. Limanowskiego
  • zaprezentą efekty dotychczasowych przygotowań wystawy stałej
  • opowiedzą o kolejnych krokach związanych z realizacją tej inicjatywy.

Muzeum Podgórza to projekt, który tworzony jest wspólnie z mieszkańcami Podgórza, miejsce otwarte na marzenia i pomysły. Podgórzanie przekazali już wiele ze swoich rodzinnych pamiątek i niezwykłych wspomnień. Muzeum czeka na kolejne, jednocześnie zachęcając do dzielenia się dalszymi uwagami i refleksjami. Muzeum Podgórza ma być miejscem otwartym, integrującym podgórzan, lokalne instytucje, organizacje i stowarzyszenia, dlatego tak ważna jest dalsza współpraca.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2017 r., o godzinie 18:00 w Kamieniołomie Jana Pawła II (sala obok kościoła św. Józefa w Podgórzu, ul. Zamoyskiego 2).

KONKURS

Jednocześnie zachęcamy do udziału w konkursie na hasło promocyjne, które najpełniej wyrazi charakter nowego Muzeum, samego Podgórza oraz jego mieszkańców.

Rozmawiajmy – Muzeum Podgórza jest naszą wspólną inicjatywą, to Muzeum o Nas!

tekst: MHK