Bagry

Lato, lato... nad Bagrami!

W tym roku do Podgórza lato przyjdzie nieco wcześniej, bo już za niespełna miesiąc. 3 czerwca zapraszamy Was nad Zalew Bagry na niezwykłą zabawę! Będą szanty, żeglarze i piraci, będą też gry, pokazy, dmuchane atrakcje i konkursy z nagrodami! W wielkim finale zagra dla nas zespół Cztery Refy oraz Załoga dr Bryga!

Zabawę rozpoczniemy  o 14.00, a bawić się będziemy aż do zmierzchu. Podobnie jak w latach poprzednich scena oraz główne atrakcje znajdować się będą przy plaży w okolicy ulicy Koziej. Przygotowaliśmy dla Was 7 godzin rozrywki, zabawy i mocnych wrażeń, tym razem wszystko w klimacie żagli i piratów! Głównym punktem festynu będzie oczywiście scena. Zaczniemy występami dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli. Zaprezentują się nam dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka z ul. Saskiej, Samorządowego Przedszkole nr 34 oraz Szkoły Podstawowej nr 47 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na ul. Myśliwskiej, a także Gimnazjum nr 51 z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Prof. Józefa Tischnera. Po nich oglądniemy teatrzyk Piraci i wyspa zagadek w wykonaniu Teatru Otwartego TO, pośmiejemy się z kabareciku Kto dogoni wieloryba w wykonaniu Kabaretu Kołonogi oraz oglądniemy pokaz tańca w wykonaniu instruktorów Egurrola Dance Studio Kraków. W przerwach pomiędzy występami zaprosimy nad samą wodę, gdzie strażacy zaprezentują pokaz ratownictwa wodnego. Zobaczymy także psy ratownicze. Program zakończą koncerty zespołów szantowych. Zagra dla nas kultowy zespół Cztery Refy oraz rockowa Załoga dr Bryga.

Program:

14.00 – 14.15 – Powitanie lata nad Bagrami 
14.15 – 15.30 – występy dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli
15.30 – 15.50 – pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Straży Pożarnej 
15.50 – 16.30 – teatrzyk Piraci i wyspa zagadek w wykonaniu Teatru Otwartego TO
16.30 – 17.10 – kabarecik Kto dogoni wieloryba w wykonaniu Kabaretu Kołonogi
17.10 – 17.20 – pokaz tańca Egurrola Dance Studio Kraków
17.20 – 17.40 – pokaz psów ratowniczych
17.40 – 18.00 – pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Straży Pożarnej
18.00 – 19.30 – koncert zespołu Cztery Refy
19.30 – 20.00 – rozdanie nagród
20.00 – 21.30 – koncert zespołu Załoga dr Bryga

Program główny to nie wszystko. Nie mniej będzie działo się wokół sceny. Będą animowane zabawy i konkursy dla dzieci, malowanie buziek, czesanie fryzur przez uczennice Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 oraz lekcje tańca. Będą w pełni bezpłatne dmuchane atrakcje, zbijak robaczki, a dla prawdziwych osiłków siłomierz młot. Będziemy mogli wdrapać się po profesjonalnej ściance wspinaczkowej, postrzelać z replik prawdziwej borni palnej (ASG). W pobliskiej "Omedze" każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać ze sprzętów pływających, a w "Hornie" dopingować żeglarzy, a także samemu wsiąść do małej żaglówki. Jakby tego było mało, będzie można się bezpłatnie przebadać.

Szczególne atrakcje przygotowali dla nas strażacy z Państwowej Straży Pożarnej (Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze  nr 2 i 4 z Krakowa). Dla śmiałków będzie tor przeszkód wraz z laniem wody z "szybkiego natarcia", pokaz ratownictwa wodnego i medycznego. Z bliska będziemy mogli zobaczyć samochody gaśnicze i specjalne (Hush E-ONE drabina amerykańska, Toyota Tundra, samochód gaśniczy), pokazy sprzętu strażackiego. Pod drabiną amerykańską będziemy budować wieżę ze skrzynek oraz zjeżdżać na linach. Nie lada atrakcją będą też na pewno "rejsy" motorówkami po zalewie, które zapewnią strażacy.

Oprócz doskonałej zabawy podczas wydarzenia będziemy mogli zrobić także coś niezwykle dobrego. Podczas całego festynu strażacy wraz z zaprzyjaźnionym stowarzyszeniem będą prowadzić do puszek zbiórkę na leczenie 17-letniego Kamila chorego na czerniaka. Jako osobie niepełnoletniej chłopcu nie przysługuje refundacja nowoczesnego leczenia, które wg procedur jest przewidziane tylko dla dorosłych... Cały koszt leczenia musi sfinansować rodzina, a jest on niebagatelny - wynosi 400 000 zł! Każda kwota więc będzie się liczyć i pomoże Kamilowi w walce o powrót do zdrowia. Gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki.

Organizatorem wydarzenia jest Rada Dzielnicy XIII Podgórze, a współorganizatorem Centrum Kultury Podgórza.

Partnerzy: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna Przewóz, Klub Żeglarski HORN Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Program Aktywności Lokalnej MOPS Kraków (ul. Dąbrówki), Stowarzyszenie Omega, Zoltar Park, Centrum Medyczne Larmed, Mark Fire Safety Solutions, Egurrola Dance Studio Kraków

Sponsorzy: Farmina sp. z o.o., Instal Kraków S.A., ABM S.A., Krakowskie Centrum Handlowo Targowe sp. z o.o. 

Serdecznie zapraszamy!