Sprzątanie "Parku Rzecznego Wilgi"

Wilga jest dopływem Wisły, a jej dolina to bogate pod względem bioróżnorodności ekosystem. Tereny zielone wzdłuż rzeki są zagrożone poprzez agresywną zabudowę oraz zaniedbanie i zanieczyszczenia. To tereny zielone dla kilku dzielnic Krakowa po południowej stronie Wisły. Znaczna ich część leży na terenie naszej dzielnicy.

Dla ochrony tych terenów powstała inicjatywa #TakDlaWilgi, której celem jest powstanie Parku Rzecznego Wilgii w Krakowie. Inicjatywa powstała po doniesieniach medialnych o wydaniu pozwoleń na budowę biurowców i bloków na terenie Parku. Na szczęście informacje te nie sprawdziły się, jednak mieszkańcy postanowili trzymać rękę na pulsie i aktywnie walczyć o powstanie parku. 

Już w najbliższą sobotę (20 maja) założyciele inicjatywy zapraszają na wspólne sprzątanie terenów zielonych wokół Wilgi.To okazja, aby razem z rodziną aktywnie spędzić czas w otoczeniu zieleni i jednocześnie zrobić coś fajnego i pożytecznego. Spotykamy się na moście na Wildze (ul. Jana Brożka – od strony linii tramwajowej) o godz. 10:00.