seniorzy

Projekt "W sile wieku"

Projekt pn.: „W sile wieku” skierowany jest do mieszkańców Krakowa, którzy ze względu na podeszły wiek (60+), stan zdrowia lub niepełnosprawność, wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich opiekunów faktycznych. Projekt realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

Dla uczestniczek i uczestników utworzono na terenie Gminy Miejskiej Kraków 4 nowe placówki – Kluby Samopomocy - Aktywizacyjne (łącznie 80 nowych miejsc), w których od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 17.00 zapewniana jest dzienna aktywizacja seniorów. Uczestnicy oprócz indywidualnego podejścia personelu placówki mają zapewnione:

  • dwa posiłki dziennie (obiad i podwieczorek),
  • organizację czasu wolnego;
  • terapie zajęciowe podnoszące sprawność psychofizyczną;
  • imprezy integracyjne;
  • wyjazdy rekreacyjno-turystyczne;
  • wsparcie w postaci informacji, edukacji i poradnictwa pracownika socjalnego oraz psychologa dla uczestników i ich opiekunów faktycznych (poradnictwo indywidualne, wsparcie psychologiczne, warsztaty tematyczne);

Ponadto w Klubach seniorzy mogą liczyć na wsparcie opiekunów osób niesamodzielnych, którzy w razie potrzeby przypomną o podaniu leków, pomogą w spożywaniu posiłków, ubraniu się, czy też będą asystować podczas zajęć prowadzonych w placówce jak i poza nią.

Wykwalifikowani pracownicy, nowocześnie urządzone lokale (pokój do wypoczynku, terapii ruchowej i indywidualnej, świetlica) położone w dogodnej lokalizacji, kameralna atmosfera (max. 20 uczestników w każdej placówce) oraz szeroka paleta zajęć, to tylko niektóre argumenty zachęcające do uczestnictwa w Klubie.

Aby zostać uczestnikiem projektu „W sile wieku”, należy złożyć wniosek zamieszczony na stronie internetowej Ośrodka wraz z zaświadczeniem lekarskim na dzienniku podawczym filii MOPS zgodnej z miejscem zamieszkania wnioskodawcy lub do Działu Realizacji Projektu „W sile wieku" (ul. Józefińska 14) lub przedłożyć dokumenty w jednej z poniżej wymienionych placówek

  • Klub Samopomocy – Aktywizacyjny, ul. Grzegórzecka 19/1-2, tel. 668 254 980;
  • Klub Samopomocy – Aktywizacyjny, ul. Gdańska 5, tel. 660 637 805;
  • Klub Samopomocy – Aktywizacyjny, ul. Okulickiego 51/279, tel. 668 375 795;
  • Klub Samopomocy – Aktywizacyjny, ul. Bronowicka 19/5, tel. 12 626 04 67

Szczegółowe informacje dot. zapisów oraz funkcjonowania Klubów udziela Dział Realizacji Projektu „W sile wieku" ul. Józefińska 14, tel. 12 616 53 30 lub tel. kom. 660 637 756, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Więcej o projekcie można znaleźć tutaj.