kino w Podgórzu

Podgórskie Kino Plenerowe!

W sierpniu zapraszamy wszystkich miłośników kina akcji do Podgórza, gdzie odbywać się będą pokazy filmów w ramach Podgórskiego Kina Plenerowego. W cztery kolejne piątki sierpnia zostaną wyświetlone polskie produkcje – klasyka gatunku dla prawdziwych twardzieli (którzy czasem też lubią się pośmiać). Przed nami „Chłopaki nie płaczą”, „Drogówka”, „Kiler” i „Psy”.

Przy dobrej pogodzie projekcje odbywać się będą w malowniczych zakątkach Podgórza. Start o zachodzie słońca, między 20:30 a 21.

Podgórskie Kino Plenerowe składa się z dwóch części: jedną stanowi projekt wyłoniony w ramach Budżetu Obywatelskiego, druga to zadanie zaplanowane przez Radę Dzielnicy XIII Podgórze. Dwa pierwsze seanse (4 i 11 sierpnia) odbędą się dzięki środkom z budżetu Dzielnicy XIII Podgórze, dwa ostatnie (18 i 25 sierpnia) ze środków dzielnicowego budżetu obywatelskiego. Realizatorem wszystkich pokazów jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

PROGRAM:

  • 04 sierpnia – Ogród Płaszów (od strony ul. Myśliwskiej)– Chłopaki nie płaczą (reż. O. Lubaszenko, 2000)
  • 11 sierpnia – Zalew Bagry (od strony ul. Koziej, okolica strzeżonej plaży) – Drogówka (reż. W. Smarzowski, 2013)
  • 18 sierpnia – Stare korty tenisowe za Kościołem Redemptorystów KOŚCIOŁEM REDEMPTORYSTÓW – Kiler (reż. J. Machulski, 1997)
  • 25 sierpnia – Staw Płaszowski za Galerią King-Square – Psy (reż. W. Pasikowski, 1992)

Wstęp wolny!