rynek podgórski

V Letni Festiwal Muzyki i Tańca zawita do Podgórza

W dniach 5 i 6 sierpnia 2017 r. odbędzie się V Letni Festiwal Muzyki i Tańca, podczas którego gościć będą w Krakowie zespoły taneczne i muzyczne z całej Europy. W pierwszy dzień Festiwalu, tj. w sobotę 5 sierpnia warto przyjść na Rynek Podgórski. Wspólnie z muzykami ze wschodniej i środkowej Europy przeniesiemy się do Węgier i Siedmiogrodu.

W tym roku Kraków po raz piąty stanie się sceną dla artystów z różnych stron Europy, a tradycyjną kulturę swoich krajów zaprezentują wykonawcy z Węgier, Rumunii, Estonii, Łotwy, Serbii, Grecji i Litwy. Koncert plenerowy odbędzie się 5 sierpnia na płycie niedawno odnowionego Rynku Podgórskiego, a jego tematem przewodnim będzie muzyka z Węgier i Siedmiogrodu. Koncert ten objęty został honorowym patronatem Konsulatu Węgier w Krakowie w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce. Festiwal organizowany jest przez Muzsa Festiwal Office z Budapesztu we współpracy z Cracovia Andante, Konsulatem Węgier w Krakowie, Centrum Kultury Podgórza oraz Starą Zajezdnią by De Silva przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Festiwal od kilku lat odbywa się w ważnych europejskich ośrodkach kultury, m.in. Budapeszcie, Pradze, Paryżu, Dubrowniku, Salzburgu i Madrycie.

PROGRAM:

5 sierpnia 2017
Rynek Podgórski, 16.30-22.00
Z muzyką i tańcem przez Węgry i Siedmiogród
Występy plenerowe zespołów tanecznych: Skabardzēni (Łotwa), Énekes Lenke Hagyományörzö Egyesület (Węgry), Saiva & Tingentangelis (Łotwa), Buzsáki Boszorkányos Néptánc Egyesület (Węgry), Krimulda (Łotwa), Biborka Néptáncegyüttes (Siedmiogród, Rumunia), Solis (Łotwa), Folk Dance Group of K.E.P.A. (Grecja), Tacis (Łotwa), RIIKAR (Väätsa vald – Estonia), Ringis (Litwa), Blue Flower (Siedmiogród, Rumunia), Tulihänd, Põltsamaa Kulturikeskus (Estonia), Ibolya Néptáncegyüttes (Siedmiogród, Rumunia), Teiksmina (Łotwa)

kościół św. Katarzyny, 19.15
Chór Harmonia (Siedmiogród, Rumunia), Chór Bella Musica (Serbia), zespół wokalny Viržis (Litwa)

kościół oo. Franciszkanów, 20.00
Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Miasta Krimulda (Łotwa), Coro Citta Di Ozieri (Włochy), Jazz And More Korus (Węgry)

6 sierpnia 2017
Stara Zajezdnia by De Silva, 16.00-22.00
Dzień św. Wawrzyńca
koncert galowy z udziałem wszystkich zespołów uczestniczących w festiwalu