Właśnie się ukazał powakacyjny numer Głosu Podgórza!

Szukajcie w osiedlowych sklepikach, aptekach, przychodniach, a także szkołach. Możecie go znaleźć również w siedzibie naszej Rady przy Rynku Podgórskim. O czym mowa? Oczywiście o najnowszym numerze Głosu Podgórza!

W numerze przybliżamy nową przeprawę przez Wisłą, która połączyła naszą dzielnicę z Nową Hutą, piszemy o Stawie Płaszowskim i społecznych inicjatywach wokół niego, a także o inwestycjach miejskich i dzielnicowych, która zmieniają nam na lepsze infrastrukturę "trzynastki". Podsumowujemy, po raz kolejny zwycięski dla Podgórza, budżet obywatelski oraz przedstawiamy zwycięską koncepcję przebudowy schodów łączących ulicę Kalwaryjską i Zamoyskiego.

Dużą dawkę informacji znajdą miłośnicy historii Podgórza. W numerze druga część opowieści o rozwoju komunikacji tramwajowej w Krakowie i Podgórzu, którą snuje Emil Bajorek, przewodnik turystyczny po Krakowie oraz artykuł Kamili Follprecht, zastępcy dyrektora Archiwum Narodowego w Krakowie, znawczyni historii Podgórza, na temat nazw ulic w Królewskim Wolnym Mieście Podgórzu.

Zachęcamy do lektury oraz skorzystania z zaproszeń do udziału w kulturalnych wydarzeniach, które uzupełniają ten numer Głosu Podgórza.

Jeśli ktoś woli wersję elektroniczną gazetki niż drukowaną zapraszamy tutaj.