Rowerem po Krakowie - weź udział w wycieczce

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze po Krakowie. Przed nami dwie kolejne edukacyjne wycieczki rowerowe! Będą wyjątkowe, bo zainaugurują Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który, jak co roku, obchodzony jest również w naszym mieście.

Wycieczki odbędą się 16 i 17 września o godz. 10.00, miejsce zbiórki: pl. Wszystkich Świętych 3-4 (przed budynkiem Magistratu). Każda z wycieczek będzie trwać ok. 2 godzin. Poprowadzą je świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, nasze wycieczki są stworzone z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz usystematyzować wiedzę m.in. na temat: przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo–rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na naszą rowerową wycieczkę z własnym rowerem (bądź rowerem z wypożyczalni)!

Ilość miejsc na każdą z wycieczek jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc na numer telefonu 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30). Potwierdzeniem zgłoszenia jest informacja zwrotna. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września do godz. 10.00.

W wycieczkach mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności wolnych miejsc. Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki.

Kolejne rowerowe wycieczki edukacyjne planowane są już wkrótce!

Regulamin wycieczki rowerowej [.pdf]