Szkolenie z wolontariatu w Centrum Kultury Podgórza

Fundacja Nieskończone Możliwości zaprasza do udziału w bezpłatnym, certyfikowanym szkoleniu „Nieskończone Możliwości Wolontariatu”, które odbędzie się 16 listopada w Centrum Kultury Podgórze na ul. Sokolskiej 13. Szkolenie skierowane jest do pracowników oświaty, młodzieży, studentów i seniorów, którym bliska jest tematyka wolontariatu. 

Szkolenie dotyczy opieki i specjalnych wymogów edukacyjnych związanych z obecnością w szkole dzieci niepełnosprawnych, chorych na choroby przewlekłe i rzadkie typu: niedosłuch, cukrzyca, choroby onkologiczne, mukowiscydoza, idei wolontariatu i jej specyfiki w organizacjach pozarządowych o różnym charakterze.

Na szkoleniu będzie można dowiedzieć się:

  • czym jest choroba przewlekła i jakie są potrzeby edukacyjne i emocjonalne ucznia nią dotkniętego?
  • czy niepełnosprawność jest zawsze widoczna? rodzaje niepełnosprawności i rodzące ją przyczyny
  • jakie predyspozycje musi mieć prawdziwy wolontariusz?
  • jak słuchać, by słyszeć czyli jak rozmawiać z chorym uczniem i jego rodziną?
  • granice zaangażowania – by służyły wspólnemu dobru
  • czym jest efektywna pomoc?
  • społeczne postrzeganie działań związanych z wolontariatem

Wszyscy wiemy, że każda z chorób ma swoją specyfikę, a dziecko nią dotknięte wymaga różnego rodzaju prowadzenia. Szkolenie służy uzupełnieniu lub nabyciu wiedzy o ich specyfice przez nauczycieli już pracujących, studentów, czy też osób zajmujących się chorymi lub myślących o wolontariacie w ich kierunku. Znajomość tematu sprawia, że spotkanie na drodze swojego życia dziecka chorego przewlekle skutkuje efektywnym działaniem i obustronnym zadowoleniem. Znajomość potrzeb związanych z chorobą pozwala na upowszechnianie idei wolontariatu – jest nim bezinteresowna pomoc nawet jednej osobie, ale dzięki niej można zbudować nowe nadzieje i aktywność dziecka, dzisiaj nieraz zmęczonego, zniechęconego do życia chorobą. Istotą jest tu także motywowanie rodzin chorych dzieci do walki, bo tylko dzięki takiemu wsparciu walka z chorobą jest możliwa. A nie ma nic cenniejszego niż świadomość, że chore dziecko zyskało wiarę w życie.

Każda osoba zainteresowana szkoleniem otrzyma indywidualne wsparcie  trenera, z którym będzie się mogła kontaktować do końca grudnia 2017 roku, konsultując napotkane problemy i szukając dróg rozwiązań.

Zgłoszenia na szkolenia należy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 669 773 581. Najbliższe szkolenie odbędzie się 16 listopada w Centrum Kultury Podgórze na ul. Sokolskiej 13 od godziny 14.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt.

Więcej informacji: www.nieskonczonemozliwosci.org

Szkolenie jest realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.