Koncert kolęd w wykonaniu Eleni

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Eleni! Już 17 grudnia w kościele św. Kingi przy ul. Siemomysła 37 będziemy mieli okazję usłyszeć głos tej bardzo znanej i popularnej wokalistki.

Eleni (właść. Helena Tzoka ) jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Nagrała ponad 20 płyt, które zostały sprzedane w milionowych nakładach, zyskując status złotych (osiem płyt) oraz platynowych (dwie).

Pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. "Lovers". Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty".

Wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie piosenki jak: "Miłość jak wino", "Chcę kochać", "Ballado hej", "Na miłość nie ma rady", "Dla Ciebie jestem ja", "Niech lato spełni sny", "Pożar w godzinie serc", "Spójrz z dwóch stron", "Wakacyjny flirt", "Coś z Odysa" i "Aleksandria". Kilkakrotnie wygrywała niezwykle popularny plebiscyt "Lata z Radiem" za co uhonorowano ją tytułem "Królowej Polskiej Piosenki. W roku 1986 w telewizyjnym plebiscycie, otrzymała prestiżową nagrodę "Victora".

Podczas świątecznego koncertu w Kościele św. Kingi w Krakowie artystka zaśpiewa tradycyjne polskie kolędy, m.in.: „Wśród Nocnej Ciszy”, „Gdy Się Chrystus Rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” czy „Maleńka przyszła miłość”.

Organizatorem koncertu jest Parafia św. Kingi, Rada Dzielnicy XIII Podgórze oraz Centrum Kultury Podgórza.

WSTĘP WOLNY