Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych

Ozdoby choinkowe, biżuteria, ceramika, różnorodne wyroby krawieckie i wiele innych produktów, a wszystkie wyjątkowe i niepowtarzalne, bo wytworzone ręcznie przez lokalnych artystów i producentów. A do tego, zapach pierników i świątecznych potraw, które będzie można degustować do woli, rozświetlona setkami lampek karuzela wiktoriańska i ciepła, rodzinna atmosfera. Serdecznie zapraszamy na Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych na Rynku Podgórskim, w dniach 2-3 grudnia.

Bożonarodzeniowe targi stały się już podgórską tradycją. Każdego roku, w pierwszy weekend grudnia, Rynek Podgórski zapełnia się stoiskami ponad 30 lokalnych artystów, twórców i rzemieślników, którzy wystawiają swoje rękodzieło. Również tym razem asortyment dostępnych towarów będzie niezwykle różnorodny. Będzie można wybierać m.in. spośród ozdób choinkowych, biżuterii i porcelany, a także wyrobów krawieckich. Targi koniecznie powinni również odwiedzić miłośnicy szachów i innych gier planszowych oraz ci, którzy nie wyobrażają sobie świątecznej przerwy bez dobrej książki. Większości towarów sprzedawanych podczas Targów nie znajdziecie w sklepach, bo w przeciwieństwie do produktów dostępnych w hipermarketach te nie są produkowane masowo – wytwarzają je ręcznie lokalni artyści i producenci, którzy wykonują swoją pracę z wielką pasją i zaangażowaniem. Warto więc właśnie na Targach poszukać oryginalnych świątecznych upominków dla bliskich (i dla siebie).

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych nie zawiodą również najbardziej wytrawnych smakoszy. W strefie gastronomicznej będzie można zaopatrzyć się w produkty ekologiczne, spróbować pierogów z rozmaitymi nadzieniami oraz kresowych i bałkańskich przysmaków. Nie zabraknie również słodkości – obok stoisk z pachnącymi i kolorowymi piernikami i innymi ciastami i ciasteczkami z pewnością trudno będzie przejść obojętnie. Na rozgrzewkę będzie można napić się pysznej herbaty i kawy oraz grzanego wina. Ponadto, Targi odwiedzi Święty Mikołaj. W programie wydarzenia znalazło się też wspólne malowanie choinkowych ozdób, które później zawisną na świątecznym drzewku na Rynku Podgórskim. Odwiedzając Targi będzie również można przejechać się na pięknie podświetlonej, wiktoriańskiej karuzeli.

Stoiska targowe będą czynne codziennie od godziny 11.00. Szczegóły na: www.targi.podgorze.pl.

Rada Dzielnicy XIII Podgórze jest partnerem wydarzenia.