Nowy samochód dla OSP Przewóz dzięki Państwa głosom w BO!

28 września w poniedziałek Prezydent Jacek majchrowski oficjalnie przekazał OSP Przewóz nowy wóz strażacki. Jest to efekt zwycięskiego głosowania w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim.

 

Strażacy – ochotnicy z Podgórza wzbogacili się o nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. O prezencie dla druhów, tak niezbędnym w wykonywanej przez nich pracy zdecydowali w ubiegłym roku mieszkańcy dzielnicy, którzy zagłosowali za zakupem auta w budżecie obywatelskim.
– Nowy samochód przyczyni się do szybszego i skuteczniejszego działania na rzecz bezpieczeństwa krakowian – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Strażacki nabytek to lekki specjalny samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4, który pozwoli wjechać nawet w trudne tereny, gdzie bardzo często dochodzi do pożarów traw i zadrzewienia.
W pojeździe zamontowano zabudowę kontenerową przygotowaną do montażu agregatu wysokociśnieniowego z linią szybkiego natarcia i zbiornik przeznaczony na czynnik gaśniczy. Strażacy będą mogli przewieźć nim sprzęt techniczny, co pozwoli im na szybką pomoc w zdarzeniach drogowych. O tym, jak ważną rolę pełnią Ochotnicze Straże Pożarne mogliśmy się przekonać podczas powodzi i podtopień w maju 2019 roku, kiedy to ochotnicy razem ze strażakami zawodowymi zmagali się z żywiołem chroniąc bezpieczeństwo i mienie mieszkańców na osiedlu Przewóz i Rybitwy. Nowy wóz strażacki kosztował 399 tys. zł.
Zakup samochodu dla OSP został sfinansowany w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Ciekawych projektów nie brakuje także w tegorocznym BO. Publikujemy je na naszej stronie facebookowej. Pełna lista zadań z obszaru naszej dzielnicy, na które można głosować do 5 października znajdą Państwo tutaj.